Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ptasia Grypa

Profile

W Holandii obowiązuje zakaz puszczania ptaków hodowlanych luzem. Ma to na celu uchronienie hodowli przed ptasią grypą, która została wykryta m.in.w Holandii oraz kilku innych krajach. Obecnie jest okres migracji ptaków dzikich i kraje takie jak Niemcy, Szwajcaria, Austria i na Węgrzech sprawdzają przypadki infekcji choroby u siebie.


W internecie są już informacje o znalezieniu wirusa H5N8 Polsce. Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach przeprowadził badania, gdzie stwierdził, że dzisiejszy wirus ptasiej grypy nie jest bezpośrednią kontynuacją wirusa z roku 2014/2015

Dzisiejszy wirus ptasiej grypy pojawił się wskutek „ wymieszania " kilku wirusów. Wyglądało to tak, że dziki ptak był zarażony kilkoma szczepami wirusa, który mutował w organizmie i w końcu pojawił się nowy wirus ptasiej grypy.

Mimo, iż nie ma zakazu wypuszczania gołębi w całej Polsce, informacja o zakazie została wysłana wyłącznie w woj. zachodniopomorskim ( bo tam właśnie tam znaleziono martwe ptaki ), uważam, że rozsądnym będzie znaczne lub całkowite zaprzestanie oblotów gołębi, aby ustrzec je przed zarażeniem. W innym przypadku lata, które spędziliśmy na hodowli zginą wraz z naszymi ptakami.
Podaję bardzo przydatne link opisowe, które sporządził Państwowy Instytut Weterynarii:
Link 1
Link 2
 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!