Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ptasia Grypa

Profile

W Holandii obowiązuje zakaz puszczania ptaków hodowlanych luzem. Ma to na celu uchronienie hodowli przed ptasią grypą, która została wykryta m.in.w Holandii oraz kilku innych krajach. Obecnie jest okres migracji ptaków dzikich i kraje takie jak Niemcy, Szwajcaria, Austria i na Węgrzech sprawdzają przypadki infekcji choroby u siebie.


Rachmistrz

Profile

Niebawem rozpoczniemy kolejny sezon zmagań i rywalizacji w naszych oddziałach. Skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu naszych gołębi do lotów.

Mamy już nowe obrączki, gołębie są już w parach. Jesteśmy również po zebraniach w sekcjach i oddziałach. Wszyscy czekają i przygotowują się do pierwszego lotu konkursowego.


Rekordowo pod każdym względem

Profile

Grudniowy weekend w Targach Kielce już po raz kolejny przebiegł pod znakiem spotkania hodowców i pasjonatów gołębi, drobiu ozdobnego oraz królików. Ale tegoroczne wydarzenia okazały się pod każdym względem rekordowe.

Podczas Świętokrzyskiej Wystawy Królików Rasowych najpiękniejsze egzemplarze, a było ich aż 500 zaprezentowało 61 hodowców, 46. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych to


Gołębie kontra rak piersi. 99 proc. skuteczności!

Profile

Choć gołębie najbardziej znane są ze zdolności do powrotu do domu z wielkiej odległości, nie jest to ich jedyna cenna umiejętność.

Wcześniejsze badania wykazały, że gołębie potrafią rozpoznawać ludzkie twarze, rozróżniać litery alfabetu, a nawet odróżnić obraz Moneta od obrazu Picassa czy kubistyczny od impresjonistycznego.


ISIS zakazuje hodowli gołębi. "Obrażają nasze uczucia religijne"

Profile

Starsi kapłani walczący po stronie Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku opracowali dokument, który zakazuje hodowli gołębi. Ich zdaniem podczas lotu ptakom widać genitalia, a to obraża uczucia religijne wszystkich wierzących.

Na Bliskim Wschodzie bardzo popularne jest hodowanie gołębi. Wydany dokument nie jest pierwszym, który zakazuje uprawiania tej

Our website is protected by DMC Firewall!